Ehdotuksia AEB:n moottorinohjaukseen kun toiveena olisi itse säätää ja saada siihen kylkeen monivalintakytkin eri karttoja varten. Mitenkäs toi mittaristo mahtaa tykätä vieraasta ecu:sta kun oon käsittänyt, että keskustelee orkkis ecu:n kanssa aika tiiviisti?
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
AEB ruiskuvalintaa
Collapse
X
-
Mulla on Vemsin moottorinohjaus AEB:ssä ja ainut mikä siinä on vikana, ettei se osaa ohjata tuota kaasuläpän sähköstä tyhjäkäynninsäädintä. Tietääkseni vain todella harvat uusimman sukupolven boksit osaa yleensäkään ohjata sitä suoraa.
Mittaristosta ei keskustele ecun kanssa kun oikeastaan kierroslukumittari ja ajonesto. Jenkakellon saa kyllä pelittämään sopivalla kytkennällä mutta ajonestosta joutuu luopumaan. Myöskään ajotietokoneen kulutusnäyttö ei toimi (senkin saisi ehkä jotenkin kytkettyä), mutta muuten kaikki pelittää normaalisti.
Loppupeleissä eri valmistajien boksien välillä ei ihan hirveän suuria eroja peruskäytössä ole. Lähes samoilla optioilla ne kaikki saa tilattua.
Comment