Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A6 C6 4F Avant led takavalot

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A6 C6 4F Avant led takavalot

    Okei. Eli aiheena haalistuneet sisemmät takavalot joka näyttäisi olevan jonkun sortin tyyppivika. Sekä monilla myös ollut halkeilua/kosteus ongelmia myös ulommissa valoissa. Kyseessä pre facelift. Kysellääns nyt onko kukaan löytänyt mitä vaihtoehtoja ja jos niin mihin hintaan esimerkiksi. Tuntuu oudolta että tähän en itse ole löytänyt edes mitään tuning vaihtoehtoja. Vain joko tehtaan omia perusmalia tai sitten tehtaan led mallia. Hinnat tuntuvat jotenkin suolaiselta. Tiedän että saman asian kanssa on moni taistellut ja taistelee edelleenkin niin katsoo onko kukaan mitään parempaa löytänyt. Itse lähinnä löytänyt tässä vaiheessa kolme vaihtoehtoa.

    1, kiillotus, ei oikein käsitystä miten hyvin toimii. Itselläni joku jo kokeillut jolla osaaminen ollut tasoa 1 asteikolla 1-10 joten ei oikein tule kyseeseen enää.

    2. Ebaysta löytynyt koko takavalosarja noin 350€ hintaan.

    3. Sisemmät takavalot löytynyt 160€ hintaan.

  • #2
    Mulla -09:n 4f:n sisemmät takavalot myös haalistuneet. Hinkkasin ne motonetistä ostetulla turtlen kiillotuskitillä ihan siisteiksi. Kestosta ei vielä tietoa kun 1kk sitten tuli tehtyä. Jos ei kestä niin pitää uutta hankkia tilalle.

    Comment


    • #3
      Tyyppivika tuppaa olemaan. Aika moni on kalvottanut valot. Kuten tein itsekin.

      Comment


      • #4
        Kalvottanut ennen huonoksi menemistä, hionnan jälkeen vai vaan haalistuneen päälle kalvottanut?

        Comment


        • #5
          Hionnan jälkeen kirkas kalvo, auton myllytys aineilla saa kanssa kohtuu hyvän lopputuleman jos malttaa aikaa käyttää.

          On olemassa myös noita ajovalojen omia restaurointi sarjoja jotka toimii aika pitkälle samalla tavalla.

          Comment


          • #6
            Savunharmaalla huitasin vaan pestyn umpion päälle. Click image for larger version

Name:	IMG_4007.JPG
Views:	1
Size:	270,1 Kt
ID:	1635486

            Comment


            • #7
              Nätithän noista on tullut. Itselläni tosin pelkään että hiottu jo liian huonoksi jotta tulisi minkäänlaista. Tosin eihän tuossa paljoa häviäisi jos kokeilisi, uudet kun maksaa sen verran. Mitäköhän hyvä merkkejä tuota sprayta olisi tarjolla, mistä ja mihin hintaan?

              Comment

              Working...