Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A3 8L quattro etuiskarit

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A3 8L quattro etuiskarit

    Vein auton Euromasterille iskareidenvaihtoon. Ihmetys oli suuri, kun sieltä äsken soitettiin, etteivät uudet etuiskarit sovikaan! Alalautasesta kuulemma puuttuu kiinnike, johon vakaajan välitanko tulisi kiinni.

    Euromaster oli yhdessä maahantuojan kanssa todennut seuraavat tuotteet epäsoviksi, vaikka listojen mukaan pitäisi sopia: BOGE 32E14F ja 32N010, Monroe Reflex E4947 ja E4858.

    Kukahan voisi jeesata sopivan tuotteen jäljille? ajokki on A3 1.8TQ vm. 2003 (vanhakoppainen). En halua sporttia vaan vakiota.

  • #2
    Ettei sinulle ole kuitenkin myyty etuvetoisen iskareita. Niissähän taisi koiranluun toinen pää tulla alatukivarteen kiinni eikä iskariin niinkuin sinulla pitäisi.

    Edit:
    boge haku näyttää tältä intterwepistä sadusta boge kataloogista Tässä

    32-E14-F ?
    ->Chass. 8L-X-140 000

    32-E14-0
    ->Chass. 8L-X-140 000

    Pitäisköhän sinulla olla tuo 0 loppuinen
    Viimeksi muokannut LauriJT; 6.4.2011, 07:17.

    Comment


      #3
      Nuo Boget ainakin sopii luettelon mukaan vain alustanumeroon 8L-X-140 000 asti (eli heinäkuu -99) kuten Lauri tuossa totesikin.

      Monroe E4947 sen sijaan pitäisi sopia tai esim KYB 334670

      Comment


      • #4
        Jep, varaosalistoja lukemalla löytyy kyllä sopivia tuotteita, mutta kuten huomaatte, antavat listat saman koodin sekä etuvedolle että quattrolle. Nämä on jo todettu vääränlaisiksi:
        - Monroe Reflex E4947
        - Monroe Reflex E4858
        - Boge 32E14F
        - Boge 32N010
        - Sachs Advantage 200954

        Kaikista puuttuu koiranluun kiinnike. Sachsin näin itsekin Fixuksen tiskillä, muut oli Euromasterin kaveri käynyt läpi maahantuojan kanssa. KYB:n lista herättää kuitenkin toivoa, siellä kun on kahta eri koodia valmistusvuoden mukaan..!

        Valotatteko vihkiytymättömälle, mitä tuosta runkonumerosta voi lukea? Sehän on 8L93A051296.
        Viimeksi muokannut hopostoli; 7.4.2011, 09:46.

        Comment


          #5
          8L93A051296
          8L9 tyyppi/malli
          3 vuosimalli
          A valmistuspaikka/tehdas
          loput juoksevaa sarjanumeroa

          Comment

          Working...
          X