Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Audi A6 1.9tdi vm 2002 jarru poljin kovana

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Audi A6 1.9tdi vm 2002 jarru poljin kovana

    Eli onko täälä muilla ilmennyt muutaman kerran ku painaa jarrua niin jarru menee kovaksi. joskus kerran kunnon polkasun jälkeen on kovana poljin ja todella vaaralliseksi menee ku joutuu koko jalan voimaisesti jarruttaan. huolossa ilmoitettu muutamaan otteeseen eikä löytynyt muka vikaa.

  • #2
    Tehostin tippuu pois pelistä. Kannattaa katsoa ettei tehostajaan / pääsylinteriin ole päässyt vettä. Kuulemma yleinen vika varsinkin A4:ssä maailmalla.

    Comment


    • #3
      Audi kävi tänään korjaamolla ja vikana löyty alipainepumpun letkunliitäntä kohta halki/murentunut täysin. uusi alipaine pumppu laitettiin ja alko pelaan.

      Comment


      • #4
        Nostetaanpa aiheta taas.
        Mulla on tuossa samanlaista vikaa eli muutaman polkaisun jälkeen menee polin kovaksi, mutta vain näin kun ajelee ihan hiljaa esim parkkipaikalla ihan tyhjä käynnillä.
        Niin ja vikakoodeja ei ole.

        Comment

        Working...