Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Audi 100 c4 korkeammat jouset?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Audi 100 c4 korkeammat jouset?

    Eli onko tähän prof. sataseen saatavilla korkeampia jousia tai jotain huonontien jousia?
    Alla on tällä hetkellä cobran jouset -40mm/-30mm (etu/taka) ja se on hemmetin hyvä ajaa maantiellä ja asfaltilla, mutta tulee käytyä niin paljon huonoilla teillä, että täytyy laittaa vakiojouset takaisin paikoilleen (nehän on mukavan korkeat :) ).
    Tulikin mieleen, että onko tähän saatavilla mitään jäykempia/korkeampia jousia, että korkeutta sais vielä lisää?

    #2
    Mulla on varmaan jotkut sellaiset alla tällä hetkellä. Ainakin kun vertailin navasta kaareen mittoja -40mm alustasarjaan, eroa oli 60mm. Kuulemma jotkut quattron jouset olisi, entinen omistaja ne on laittanut. Lähtee kyllä pois kun raaskii ostaa jonkin tuollaisen -40/30mm sarjan. Hyvät nuokin on ajolleen, ei oo liian pehmeät eikä kovat.

    http://www.kotinet.com/matti.farm/Avant/P6050131.jpg

    Comment


    • #3
      Meneekös nuo avantin jouset tuohon sedaniin taakse?

      Comment


      • #4
        Menee ne. Perse vaan nousee vielä korkeammalle, kun ei olekkaan ihan niin paljon läskiä takana...

        Comment


        • #5
          No se ei haittaa niin paljoa kuin se, että keula olisi ylempänä.

          Tässä kuva nykyisestä sarjasta.
          Se on kauhean korkea, mutta liian matala minulle, joten uusia jousia tarvis alle.

          MJF: Paljolla myyt sun sarjan? olisin kiinnostun

          Comment


          • #6
            Jokos muuten löyty vika siihen käynnistysongelmaan, ihan vaan mielenkiinnosta, kun samanlaisella kulkineella kuljetaan.

            Comment


            • #7
              Ei ole löytyny. Mutta ei ole kerenny kyllä tutkimaankaan.
              Keskiviikkona autosta otetaan pakokaasutesti, jos se vaikka kertois jotain.
              Ja joskus tässä syksyllä kun kerkeän alkaa laittamaan autoa niin täytyy sitte alkaa kunnolla tutkimaan.

              Ohjelmassa on venttiilikopantiivisteen vaihto, vetarien suojakumit ja jouset ainakin tiedossa + samalla ettiä tuota käynnistyvyys vikaa. Raportoin kyllä aikanaan kun jotain uutta ilmenee.

              Comment

              Working...