Petrin kanssa samoilla linjoilla, pikkukaupungin hyvistä puolista. Kolme kilometriä kotipihasta torille ja silti takapihalta alkaa kahteen suuntaan kilometritolkulla metsää. Torista puheenollen, seuraavaksi olis lähtö ostamaan mansikoita sun muuta mitä nyt sattuu torilta löytymään. Tuli yksi vartin mittainen työkeikkakin vielä tähän aamupäivälle, siinähän tuo menee samaan konkurssiin kun kuitenkin pitää anoppilat kiertää läpi.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
Juhannussuunnitelmia?
Collapse
X
-
Ei menny ihan putkeen treenit huomista talon tikkamestaruuskisaa ajatellen;). (perinteinen)
Kaks peliä hävisin ja yhden voitin, mutta omaksi lohdutuksekseni voin sanoa, jotta kalibrointiliemet vielä nauttimatta;))).
Saas nähdä sitten huomenna. Tänään kuitenkin vielä dartsin "alkukarsinnat" ja sitä kisaahan ei heitellä ilman oluttölkin tuomaa pelivarmuutta?;).
Comment
-
Ei vanha jaksa enää, eilen oltiin jo untenmailla yhdentoista aikaan. :) No jos tänään repäsis sinne kahteentoista.
Ei muuta kuin hyvät juhannukset itse kullekin ja muistakaa vanha juhannustaika - Jos nouset kännissä veneessä seisomaan, voit nähdä tulevan leskesi rannalla.
Comment
-
Lastenhoitoteknisistä syistä johtuen tänään vietetään semirauhallista grilli-iltaa kotipihassa. Ei oikein osaa tintata isommin kun on muksu kotona. Huomennahan tuo lähtee yökylään maanantaihin asti ja kun auton takavalot häipyy huomenna näkyvistä niin napshahtaa isompi pykälä juhannuksenviettoon.
Ihan mukavaa tämä näinkin on. Ei ole sitä suorittamisen kiirettä kun tietää ettei oo mitään ihmeellistä tiedossa. Urssin sähköflektin anturia vaihdellessa ja pallogrilliä vahtiessa :)
Comment
-
Täällä sitä ollaan anoppilan mökillä. Grilli on huutanut armoa ja sian sisäfilee siinä samassa hyvästi maustettuna. Uusia perunoitakin meni kattilallinen ja silliä vielä tykö. Saunottu, polskuteltu altaassa raikkaassa +14 asteisessa vedessä ja kaikki 3 nelosolutta juotu. Nyt onkin siis hyvä laittaa pää tyynyyn ja aamulla naureskella vahingonilosesti teille kaikille krapulan kanssa painiville.
Kaikkiaan, hyvää keskikesän juhlaa itse kullekin säädylle juhlimistavasta ja-paikasta riippumatta, älkää vahingoittako itseänne tai lähimmäisiänne.
Comment
-
Mahtavin jussi ikinä. Pienessä rapulassa meni tämä päivä, kämpillä. Grilliruokaa sai onneksi sen verran, että kävin porukoilla vetää nassuun hiiligrillissä grillattuja lampaankyljyksiä, mmh. Huomenna varmaan sitte auton kimppuun taas vaihteeksi. :) ens jussina varmasti mökille. Riittää nämä kaupunkijuhlimiset.
Hyvät jussit vaan kaikille tasapuolisesti!
Comment
-
Pistin asiat tärkeysjärjestykseen: puhelin pois päältä ja koko pvä tallissa ässän kanssa ahertaen. Siihen tuntuu pystyvän luottamaan, se ei varsinaisesti pummaa rahoja (vaikka siihen kovasti rahaa saa upottaakin) eikä se v*ttuile humalassa (v*ttuilee kyllä välillä ihan muuten vaan). Nyt tuntuisi olevan hyvä aika lopettaa "tältä" päivältä, ottaa vähän evästä ja unta ja jatkaa aamulla.
Comment
-
Alkuperäinen kirjoittaja jarpale Näytä viestiKiitoksia Inkoon suuntaan. Saatiin lihat kypsennettyä (ja halloumit poltettua).
Comment
-
Meilläkin jyrähti kahdeksan aikaan kerran ukkonen mutta totesin olevan liian aikaista välittää moisesta. Tulihan sitä kotisohvalla tissuteltua pitkälle yli puolen yön mutta sen verran kohtuudella että pää ei tunnu lainkaan kipeältä. Tänään tuleekin sitten grilli- ja saunavieraita ja kemut jatkuu.
Comment
Comment