No kyllä tässä ollaan kans aloittelija, mut eiks tää foorumi oo just meitä varten? Hanskalokerossa on cd-boxin vieressä Audin omalle piuhalle paikka. Tähän piuhapaikkaan löytyy valmis paketti Tune2air:ta. Mä tilasin sellaseen Englannista. Hyvin on toiminut musiikin kuuntelu Bluetoothin kautta. Audin MMI-näyttää puhelimen albumit ja soitettavan kappaleen.
Tuo Tune2Air on hyvä vaihtoehto jos autossasi on valmiina AMI, Audi Music Interface, jolloin hansikaslokerostasi löytyy tuo edellä mainittu paikka piuhalle. Googlen kuvahaulla löytyy esimerkkejä siitä mitä olet sieltä lokerosta etsimässä.
OEM osaa. Omalla kokemuksella AMI myös toimii vakaamin (Tosin omasta kokemukset Densionista on useamman vuoden takaa, joten softapäivitykset ovat varmaan ainakin osaltaan parantaneet toimintaa)
Comment