Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A6 4F S-line penkin aluset ja trailer sähkö

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A6 4F S-line penkin aluset ja trailer sähkö

    Tuli haettua 4F facelift, jossa runsaasti varusteita.
    Penkit ovat sähköt, muistilla, S-line. Näiden alla ei kuitenkaan ole säilytyslokeroita, vaan liekö ikinä ollut lainkaan tai onko ylipäätään laitettavissa? Muutamassa harkintakierroksella tarkastetussa oli alla pieni lokero, joka olisi eri tervetullut.


    Sopisivatko nämä? kuva lainattu eBaysta.

    Toisena asiana, vetokoukun ohjainlaite (vetokoukku tehtaan koukku) antaa seuraavaa herjaa:
    Fault Found:
    02562 - Trailer; Brake Lamps
    010 - Open or Short to Plus - MIL ON
    Freeze Frame:
    Fault Status: 11101010
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 14
    Mileage: 170xxx km
    Time Indication: 0
    Date: 2015.02.12
    Time: 18:56:23

    Sähköliittimessä ei ole adapteria, ja tuo palautuu aina nollauksen jälkeen. Eikä luonnollisesti ole kärryäkään vedetty - siitä kysymys.

    Onko ongelma koodauksessa? Käyn huomenna tarkistamassa long codingin.

    Vielä bonuskyssärinä:
    Saako ajovalojen auto-asennossa drl-ledien lisäksi palamaan takaparkit?
    Tuossa on valojen osalta kaikki mahdolliset lisävarusteet; kaarrevalot (AFS), drl, high-valopaketti, sade- ja valoisuustunnistimet. Tuntuu ottavan aika aikaisessa vaiheessa ajovalot käyttöön muutoinkin, vaikka mielestäni kaikki asetukset olivat central conveniencen (09) osalta valittu varusteiden mukaisesti (lämpölasit).

    #2
    Itse laitoin A4 B7 missä s-line penkki muistilla, tuon tapaisen laatikon kuskinpenkin alle kun siellä ei sellaista ollut, pelkääjän puolella kuitenkin oli (ei muistia), mikään plug'n'play homma se ei todellakaan ollut, tuon laatikon tilan vei ilmeisesti moduuli mikä ohjaa muistillista penkkiä, kaikkea hieman muokkaamalla ja siirtämällä yms sai laatikon juuri ja juuri mahtumaan, milliäkään ei jäänyt tyhjää tilaa.
    Nosta penkki yläasentoon ja katso alle, jos siellä on joku moduuli niin ei hommasta ainakaan helppo tule, itse penkin irroittaminen/löysääminen on helppo homma, tarvitset XZN hylsyn.

    Comment

    Working...
    X