Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Typ 44 mittariston varaosat.

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Typ 44 mittariston varaosat.

    Jeps eli tuossa ollaann korjailtu tuota meikäläisen mittaristoa. Siitä on löydetty vähän kaikkea mahollista vikaa ja niitä ollaan korjailtu mutta nyt törmättiin siihen että ainakin lämpö ja pensanmittarista on käämit palanut. Eli tässä päästään varsinaiseen kysymykseen. Käykö jonkun muun mittariston mittarit noiden vanhojen tilalle. Esim 80 audista? Kyseessä on pitkä mittaristo. Mikähän muuten on yleisin vika nopeusmittarilla?

    #2
    Yleisin vika koko mittaristossa ovat murtuneet juotokset. Pätee myös nopeusmittariin.

    Minusta ei kauheasti kannata yrittää varaosin elvyttää, vaan vaihtaa vain koko mittariston. Perusmittaristo on sama C4:ssäkin.

    Comment


    • #3
      Kylmä juotoksia oli ja regu oli palanut, kokeiltiin mittareita säädettävällä virtalähteellä niin ei nahdakkaan. Mutta onko ton c4 mittaristo ihan bolt on?

      Comment


      • #4
        Käykö ns.pitkät mittaristot siis keskenään c3/c4.
        Vai onko sopivuus eroja.?

        Hups. Sama kyssäri.

        Olisko tietoa/kuvaa mistä mihin johto laitetaan, kun himmennin ohitetaan?
        Viimeksi muokannut satanen; 6.6.2014, 16:48. Perustelu: Sama kysymys...

        Comment


        • #5
          Juu eli turasin tuon oman mittariston nyt kokoon. eli c4 mittaristosta ei käy oikeestaan muutakun se keskellä oleva alanäyttö ja sitten polttoaine lämpö ja ne lisämittarit kun vaihtaa typ44 mittariston piirilevyyn kiinni. Kiekkakello teoriassa käy mutta kellolle pitää tehä reikä taustaan. eli jos on regu polttanut polttoaine ja lämpömittarin niin c4 mittaristosta saa ne kyllä jos ei muualta saa.

          Comment

          Working...
          X