Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

a4 b6 mittariston vaihto?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • a4 b6 mittariston vaihto?

    kiinanskannerilla sai trippimittariin tekstin DEF. mittari kävi vekatronicsilla ja ei saanut kuntoon piiri vioittunut. eli romulasta mittaristo ja ajonesto pois pelistä, tai sitten koodausta merkkikorjaamolla vaikka ei ne kai käytettyä mittaria asenna. paljonkohan uusi maksais?

  • #2
    Etpä oo ensimmäinen joka ton mittariston mokaa, jollekin vaihtelin mittaristoa tuon saman syyn takia vuosi pari takaperin.
    Uus on varmaan tonnin paikkeilla.
    Käytettyjä ebaysta. Oikeilla työkaluilla saa ajoneston koodattua.
    Sen vanhan voi kyllä korjauttaa, mulla on kontakti slovakiassa, joka saa tuon DEFin ohjelmoitua pois. Vaatii kyllä mittariston lähettelyä, joten 1-2 viikkoa menee.

    Comment


    • #3
      Jos nurkkiin on jääny rikkinäinen mittaristo (siis B6:n) ni olisin kiinnostunu. Tai pelkkä lasikin kelpaa.

      Comment


      • #4
        Itsellä oli muutama vuosi sitten -98 gti golffi jossa matkamittarissa luki tuo DEF eivätkä nopeus tai kierros mittarit toimineet ollenkaan. Mittaristo kävi vekatronicksilla eivätkä saaneet kuntoon. Sitten foorumin kautta löysin Jt-autohuollon Janin ja lähetin mittariston heille.
        Mittaristo tuli samalla viikolla takaisin ja toimii edelleen. Kannattaa ehdottomasti tiedustella, oli nimittäin paaaaaljon edullisempaa, kuin uuden mittariston osto laakkoselta.

        Comment

        Working...
        X