Pitäs kontin luukusta saada ne valot irti, mutta en oo saanu selville mitenkä saan sen verhoilun irti jotta pääsis valoihin käsiks. Eli mitenkä saan ne valot irti? Avantista on tietenkin kyse.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
A6 c4 kontin valot
Collapse
X
-
Haluatko vaihtaa pelkät polttimot vai irrottaa koko umpiot? Polttimot pystyy vaihtamaan verhoilussa olevien luukkujen kautta jotka saa auki raottamalla niitä hellästi talttapäisellä meisselillä.
Jos taas haluat umpiot irti niin joudut purkamaan ylhäältä alaspäin, eli ensimmäisenä otat ylimmäisen muovilistan irti. Tämäkin irtoaa kampeamalla jotakin talttaa työkalua apuna käyttäen, voimaakin voi joutua käyttämään jos on neitseelliset. Sen jälkeen molemmat sivulistat irti varovasti taittamalla ja kampeamalla, varo tässsäkin kohtaa rikkomasta kiinnikkeitä. Voivat olla hapertuneet iän myötä..
Tässä kohtaa rupeaa muisti pätkimään, mutta tuon valojen taustalla olevan verhoilun molemmissa päädyissä on ristikantaiset ruuvit jotka pitää irroittaa. Sitten taisi olla keskellä kahvan kohdalla toiset kaksi lisää jonka jälkeen pitäisi irrota vetämällä.
Ja nyt kun tarkemmin muistelen, niin saisiko nuo umpiotkin irroitettua kokonaan noiden luukkujen kautta?
Comment