Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

audi v8 abs ei toimi!

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • audi v8 abs ei toimi!

    Auto on audi v8 quatro 4.2l -93.syttyi abs:sin merkkivalo kerrasta! olen mitannut anturit, katsonut sulakkeet ja releet! pitäisikö valon sammua kun vika korjaantuu vai pitääkö vikamuisti kuitata? ja minkalainen systeemi tuo vika muistin luku on pystyykö sitä katsoo tavan vw:n testerillä näkee että missä vika ?? (pitäisi saada leima)

  • #2
    vag-comilla pitäs ton ikäisessä käsiksi lukeen koodit.

    Comment


    • #3
      pitää koittaa! vein auton just kaverille kun sillä on toi kapula!! katotaan saakose mitään irti !! kiitos!!

      Comment


        #4
        Akku irti vartiksi nollaa tuon ikäisissä vielä kaiken.

        Comment


        • #5
          vissiin -94 ylöspäin pääsee käsiksi abs vikamustiin mut ainakaan toikaveri ei pääsyt tohon! onko kellään hyviä ehdotuksia mistä lähtis seuraavaksi vikkaa etsii?? voisi koittaa uutta boksia jos sais jostain lainaa! käykö muuten muista malleista boksit?

          Comment


          • #6
            mulla oli piuhat irti akulta ja muuten vaihtu celssiukset faarenhaitiks miten saisin se muutettua takas?

            Comment


            • #7
              eli boksi oli sökö!! ja sain ton ilmastoinnin näytönkin muutettua painaa ensin sisäilman kiertoa ja sit lämpötilan säätöä +!!!!

              Comment

              Working...
              X