Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Fastech-Tuning?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    Fastech-Tuning?

    Onko kellään kokemuksia Fastech-tuning (www.fastech.de) virichipeistä?

  • #2
    jos tarkoitat niitä mitä myydään ebayssä niin ymmärsin että ebay:n kautta myytävät chipit ovat hieman kesympiä mitä firman oikeat chipit. en oo satavarma mutta tälläinen muistikuva jäi jostain... dyno lappuja olen noille koittanut netistä kaivaa mutta vielä en ole löytänyt.

    Comment


      #3
      hmm, ebay-lastuja...

      Näistä harakiri-lastuista on ollut ennenkin puhetta, tietty jos tuo jotenkin hyvämaineinen firma, niin sitten varmaankin harkitsemisen arvoinen.

      Comment


        #4
        Juuri tämä takia etsiskelenkin tietoa josko tämän firman tekeleet olisivat luotettavia tuotteita.
        Ässälle he kaupittelevat kahta eri versiota (+55ps/+73Nm ja +72ps/+146Nm).

        Tekeleitä pitäisi päästä kokeilemaan livenä jotta niiden hyvyyden voisi "tuntea", kun ei noista oikein mitään sen kummempia speksejä löydy.

        Comment


        • #5
          Tuolla on yhden FFP:n jampan A4:n dyno jossa Fastech lastu verrattuna Karalan tekemään. Pisteviiva Karalan optimoima. Luotettavuudesta tuo nyt ei kerro mitään mutta ei nyt näytä siltäkään että ihan 170hv:n lastu 1,8T:hen olisi niin kuin jostain muistan lukeneeni.

          Comment


            #6
            Osaatko kertoa enemmän Karalasta?
            Kuka tai mikä se on?

            Comment


              #7
              www.turbotec.com

              Olisiko suomen paras lastujen tekijä?

              Comment

              Working...
              X