Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Subbarin sijainti A6:ssa

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Subbarin sijainti A6:ssa

    Missä sijaitsee subbari -06 A6 Sedanissa? Vai sanotaanko noita etuovien alakaiuttimia subbariksi? MMIssä on säädöt subbarille, mutta en ole keksinyt missä itse laite sijaitsee. -03 mallissahan se oli takakontin verhouksien takana oikealla, mutta tässä uudemmassa ei.

  • #2
    Jommassakummassa takaovessa, en muista tarkkaan oliko apparin puoli..

    Comment


    • #3
      Tutkinpa hieman asiaa ja kyllä taitavat sijaita kuitenkin etuovissa. Ajoin matalia signaaleja testilevyltä ja 25 Hz jo kuului ja tuntui melko mukavasti. 20 Hz-20kHz taajuuspyyhkäisyssäkään ei kuulunut ihmeempiä korostumia/vaimenemia, joten autokäyttöön vaikuttaisi äänentoisto olevan ihan passeli.

      Comment


        #4
        Eiköhän ne kumminkin ole midbassot/keskarit etuovissa.

        Comment


        • #5
          Etuovesta löytyy diskantti-, keski- ja bassokaiuttimet. Allaolevassa kuvassa on esitetty tuon bassokaiuttimen irroitusta. Kait tuota sitten voitaisiin kutsua 'subbariksi', koska puskee 25 Hz suht mukavasti.



          Re: For those with the std system, I found a sub-woofer control in the MMI
          In the door itself - there is a small 10Liter channel with subwoofer.
          Jostain keskustelupalstalta löysin tällaisen viittauksen, eli olisi 10 litran kotelo.

          Comment


            #6
            Aa, en ollutkaan tietoinen, että A6:ssa edessä kolmitie järjestelmä. :) Mutta yhä olen sitä mieltä, että tuo on midbasso. Omassakin puskeevat varsin hyvin matalaa, vaikkeivat subeja olekaan.

            Comment

            Working...
            X