Viitsisikö joku toimivan ELSAn omaava katsoa ohjeet miten vaihdetaan -02 A6:sta anturi G238 eli automaattisen sisäilmankierron "nenä". Anturi on jo olemassa mun sen sijainti autossa on vielä avoin, eikä ETKA ole tuolta osin järin havainnollinen.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
ELSA-apua, G238 ?
Collapse
X
-
Hintahan on suhteellinen käsite ;)
http://acf.demoefekti.net/index.php?q04B0907659A
Toimivana kyllä varsin mukava varuste
Comment
-
Korjattu linkki:
http://acf.demoefekti.net/index.php?q=4B0907659A
En kyllä huomannut tuon vikaantumista muuta kuin sattumalta vikakoodeista. Ei se mitenkään ole muuten ilmoitellut itsestään. Kurkkaan miltä vanha näyttää ja palaan mailitse asiaan jos pannaan Saksan tilaus sisään.
Pistänpä tähän hakusanoja: Tepon hinnasto, 4B0907659A, 4B0 907 659 A, G238, LuftgüteViimeksi muokannut pta; 24.11.2009, 14:54.
Comment
-
Kiitos vaan täältäkin. Osa meni just tilaukseen, ehtii rauhassa hakea sijainnin. Oliko Teppo se juuri siellä akun vieressä? Siis konehuoneen puolella? Albumin mukaan jossain kojelaudan alla kuskin puolella, mutta kuten sanoit, se on joskus vähän epäselvä. Se tuli huomattua lisäilmapumpun magneettiventtiilin sijaintia etsiessä. Albumin mukaan periaatteessa ihan näkösällä, mutta ei näy. Kaiketi sen y-putken alla piilossa.
Comment
Comment