Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Ylimääräinen letkunpää kojelaudan sisässä, mikä?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Ylimääräinen letkunpää kojelaudan sisässä, mikä?

    eli tuossa kuvassa vasemmanpuoleisessa möykyssä alhaalla näkyvä valkoinen alipaineletku. Kuuluuko siinä olla joku kiinni. omassa autossa ainakin oli irrallinen pää ja mitään paikkaa sille en löytänyt. http://slate.piip.net/sam/laitteet.JPG

  • #2
    eikö kukaan osaa sanoa, mikä tuo voisi olla. Puran varmaan viikonloppuna keskikonsolin ja vaihtelen osia sinne(läppämoottorit) niin olisi hyvä tietää mikä virka tuolla letkulla oikein on.

    Comment


      #3
      mihis se letkun toinenpää menee?

      Comment


      • #4
        konehuoneelle johonki, en oo löytäny mihin.

        Comment


          #5
          ettei olis ollu ahtopainemittaria joskus autossa :)

          Comment


          • #6
            en usko ku tuossa lämmityslaite hökötyksessäki oli sille semmonen paikka mistä letku meni. muovi klipsu. on vain niin ahtaassa paikassa ettei käsi mahu.. ois voinu kokeilla tuleeko painetta tai onko siinä alipainetta.

            Comment


              #7
              letku

              ko. oleva letku jää irti.

              Comment


                #8
                ^^juurikin näin...

                Comment


                • #9
                  no mikäs ihmeen virka sillä sitte oikein on? tuskin ne tehtaalla huviksi on laittanu ylimääräistä letkua koppiin.. onkohan se jollekki lisähärdellille tarkoitettu?

                  Comment


                    #10
                    letku

                    hyvä kysymys. varmaan jossain aavikkomallissa/jossain muussa vientimallissa on jotain lisä sälää. mutta tyhjäksi se jää joka tapauksessa.

                    Comment

                    Working...
                    X