Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Cruise & Ajotietokone Audi A3 2003

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Cruise & Ajotietokone Audi A3 2003

    Tiedän että tästä on käyty jo muutenkin keskustelua, mutta ajattelin tehdä omasta asennuksestani dokumentaation niin että seuraava halukas saa helposti katsottua ainakin tämän.

    Tänään illalla olisi tarkoitus aloittaa sekä cruisen että ajotietokoneen asennus tuohon profiilin autoon. Laitan sitten huomenna tänne täyden raportin siitä miten se meni vai menikö mitenkään, mutta tähän alkuun nyt nämä paikat joita olen käyttänyt lähteenä tämän homman tutkimiseen.

    kuvaus koko hommasta:
    http://ffp-motorsport.com/bb/viewtopic.php?t=45711

    Koodausohjeita: (toivottavasti toimii samalla tavalla myös minulla)
    http://en.openobd.org/audi/a4_8e.htm#17

    Kuvallinen ohjeistus ratin irroituksesta jne.
    http://www.audisport-iberica.com/for...howtopic=25516

    Eli noiden perusteella nyt lähdetään, jos joku nyt tähän väliin tietää muita hyviä paikkoja josta saa infoa niin tähän samaan kasaan vain.

    Aamusta tulee sitten lisäraportti että seisooko auto parkkihallissa vai ei :)

  • #2
    Kerrottakoon välitietona että tästä ei tule kovin kattava sepostus, puuttui nimittäin kaikki tarvittavat piuhat ratin takaa. Eli siis ihmiset, jos teidän steering module ei vastaa vag-comiin ei kannata edes aloittaa tätä projektia. Laitan tuossa parin päivän sisään kuvitetun informaation miten homma eteni.

    Nyt olisi ilmeisesti muutama viiksi myynnissä :)

    Comment


    • #3
      Onko 8P A3 audissa tuo ajotietskari moduulina, vai joutuuko vaihtamaan mittariston? Ruise löytyy tuosta kulkineesta, mutta toisen puolen viikseenkin täytyy saada jotain räplättävää. Se on niin rentouttavaa vedellä viiksee..

      Comment

      Working...