Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Audi Q7 -10 MMI pimeä?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Audi Q7 -10 MMI pimeä?

    Tiedän että jossain keskustelussa tätä on varmasti täällä käsitelty,mutta uutena foorumilaisena en sellaista löytänyt äkkiseltään haettuna.

    Eli ongelma on Q7:n näyttö/koko MMI ohjaus. Auto on 2010 mallia.
    Näyttö otti ja pimeni, ohjauspaneelissa ei valoja...
    Painettaessa soittimen ym virtapainiketta, näyttö avautuu noin 4-5 sekunniksi, jonka jälkeen pimenee taas. Joskus ei tee edes tätä

    Olen nyt omatoimisesti kaivanut tietoa, tutkinut, raapinut päätä, tarkastanut sulakkeet, vaihtanut ohjauspaneelin piirilevyn uuteen, vaikka ei ollut kosteutta saaneen näköinen. Joku sanoi että soittimen takana olisi myös sulake, irroitin soittimen mutta sulaketta sen takaa ei löytynyt.
    Yrittelin etsiä ohjausboxia hansikaslokeron takaa (kun jossain oli info että sieltä löytyy), mutta tuloksetta, sellaista ei sieltä löydy.

    Kertokaa nyt joku mistä helekkarista alan seuraavaksi etsimään vikaa... Onko itse näytön takana sulaketta? Missä ohjausboxin sijainti, mistä uusi jos vanha porsinut, mitä maksaa...

    Nim. Hermot vielä tallella. ?


    #2
    Onko vikakoodeja?

    Comment


    • #3
      No täytyy sanoa että vikakoodeja ei ole luettu, koska yksi seppä sanoi että sillä ei saa mitään muuta selville kuin että jostain syystä yhteys boxiin on poikki.
      Onko siis mahdollista että näyttää enemmän..
      ​​​

      Comment


        #4
        Kannattaa kuitenkin lukea VCDS:llä ja laittaa loki sitten tänne näkyviin. Sieltä hyvällä tuurilla näkee enemmän kuin arvailemalla vikapaikkaa. :)

        Comment

        Working...
        X