Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Käykö kaikkiin 1.8t koneisiin sama MAF?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Käykö kaikkiin 1.8t koneisiin sama MAF?

    Eli tarkemmin, käykö -03 seat leonin(AUQ) maf -99 tt audiin(APX)?
    Viimeksi muokannut Ugemi; 4.12.2007, 19:13. Perustelu: tyypit..

  • #2
    Mulla on semmoinen mielikuva sekä leonin että tt:n omistaneena, että leonissa olisi ollut pienempirunkoinen maf kuin tt:ssä (siis 225hp mallissa) tt180hp mallista en sit osaa sanoa. Viisaammat korjatkoon jos olen tapani mukaan väärässä :)

    Comment


    • #3
      Rungosta ei siis kyse. Itse anturihan on vaihdettavissa. Tosiaan siis kyseessä tuo 225hp malli tt:stä ja siinä on tuo 3" maffin runko. Mutta runkoonhan saa vaihdettua anturin ja siitä on kyse. Eikö kellään oikeasti ole tietoa asiasta?

      Comment


      • #4
        Ainakin eri varaosa numeroita on olemassa vaikka kuinpaljon joten jotain eroa niissä varmaan on.

        A4 audiinkin tais olla neljä erilaista anturia runkonumerosta ja vuosimallista riippuen.

        Aika epätoden näköstä että eri merkeissä sattus olemaan sama anturi varsinkin kun moottori on eri koodilla.

        Esim A6 AEB moottorissa on eri anturi kun A4 AEB moottorissa. Päällepäin kyllä saman näkönen, mutta eri numerot kylessä.

        Comment


        • #5
          No tämä selvä. Maffi vaan huutaa matalasta jännitteestä välillä ja ois ollu edukas tuolla saatavilla. Pitänee sitten tilailla uutta jossain vaiheessa kun tili tulee.

          Comment

          Working...
          X