Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Audi 100 vain työntämällä käyntiin?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    Audi 100 vain työntämällä käyntiin?

    Ei lähde käyntiin, ei edes lupaa. Startatessa kuuluu vain napsahdus (kuulostaa kuin tulisi sulakeboksista) eikä muuta. Virrat menee päälle ja toimii normaalisti. Virtalukon pohja vaihdettu juurikin äsken, startti ja akku noin viikko sitten. Tulee aika kalliiksi korjata uusia osia kokeilemalla. :)

    Vika alkoi n. 2kk sitten ja oli silloin vielä melko harvinaista ettei startannut, mutta nyt ei lähde enää ollenkaan käyntiin. Mikä ihme vaivaa lötköä?

    #2
    Moi, katoppas virtajohtoo mistä se menee runkopalkin läpiviennistä läpi. Mulla oli yhestä melkein poikki hapantunu. Siis plus johto mikä menee startille.

    Comment


      #3
      Toimii taas, olikin vaan yksi startille vievä johto poikki. Uutta johtoa ja taas toimii! :]

      E: Jarruttaessa alkaa varoitusvalo (!) vilkkumaan ja kun nostaa jalan polkimelta niin sammuu, mitä yrittää kertoa?

      Comment


      • #4
        Jarrutehostimen paine vajaus (kts. pommi) tai hydraulinestevajaus.

        Comment

        Working...
        X