Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

7a:n alipaineletkuista

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • 7a:n alipaineletkuista

    Elikkä probleemana on se,et venttiilikopalta takapuolelta alaspäin lähtevä letku halki. Oli aiemminkin mut tuli nuukana korjattua liimalla ja teipillä. No vajaan vuoden kesti se viritys :) Nyt tarttis saada sit uutta tilalle. Kattelin perhealbumista et se olis tällanen 054 133 595 A nummerolla oleva. Voisko joku pätevämpi vielä tarkistaa onko oikea? Ja mitä mahtaa maksaa marmoritiskillä tai varaosakanavan kautta? En saanu hintatietoja wörkkiin albumissa jonkun asennusmokan takia. Ja auto profiilissa oleva kippo.

  • #2
    hinta on ainakin mulla 9,39.

    Comment


    • #3
      Ei kai nyt niin halpa sentään? Eikös noi letkut ollu aika kalliita? Laakkoselta ei oo intoa hakea,kiitos viime ryöstön. Mieluummin ottasin varaosakanavan kautta ku ei asialla järjetön kiire oo.

      Comment


      • #4
        Oli siinä joku toinen vaihtoehtoinen osa. Kohta 20. perhealbumissa ja se makso jotain 18 egee. Kummassakin oli 7A moottorina.

        Comment


        • #5
          Sitä samaa kattelin kans. Mitä mahtaa eroa olla? Olisko vaihtunu uudempaan toisen mallinen? e:paitsi et eihän sekään mahdollista oo kun kerran -89 vuodelta hain.

          Comment


            #6
            Tuo 054 133 595 A on se letku josta haarautuu ohuempi letku ja hinta on tosiaan marmoritiskilläkin yllättävän halpa 9,40 (ostin alkuvuodesta).

            Comment


            • #7
              Tuon 054 133 595A pistin lasipalatsista tilaukseen. 9,80? oli päivän hinta. Kysyin samalla ilmanputsarista lähtevää 90 asteen kurvia ku oma oli haperoa ku sieni. Reilu 80? olis ollu. Hienoa tuo hintapolitiikka. Jotkut osat maksaa hunajaa kun taas yllättäin tuo alipaineletku olikin noin halpa. Venakopan tiiviste oli viime remonttiin vajaa 50? mistä tulee pienelle kumilipareelle hyvä kilohinta :) Ei oo köyhien autoja nää teini-ikäiset Audit :D

              Comment


              • #8
                No "köyhät" ei mistään hyvästä tiedäkään... :-D

                Comment

                Working...
                X