Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

a4:nen pätkii

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • a4:nen pätkii

    tietäiskö joku missä vika kun käy kolmella pytyllä? tasasella kaasulla ihan ok mutta kun painaa kaasua ni yksi pytty menee pimeex. hyvä kipinä tulee joka tulpalle

  • #2
    Hei, minä arvaan että kone on nelisylinterinen! Saanko papukaijamerkin? :)
    Dieselissä ei ole tulppia, joten on varmaan bensakone. Kohta tämä kyllä selviää..

    Comment


    • #3
      kyllä "arvasit" ihan oikein=)

      Comment


      • #4
        Eli voisikko kertoa siis millasesta moottorista on kyse? Ehkä se on 1.6l?

        Comment


        • #5
          juu kyllä se on 1.6

          Comment


            #6
            Jotenkin...

            kuulostaa tutulta. Aikoinaan vanha Taunukseni teki samaa ja syynä oli muistaakseni haljennut virranjakajan kansi tai tulpanhattu. Kevyellä kaasulla kaikki ok mutta kun enemmän halusi kierroksia niin kipinä "karkasi".

            Comment


            • #7
              kuulostaa järkevälle. yksi tulpan hattu on vähä rikki mut täyden kipinän antaa tyhjäkäynnillä.. uudet johdot on kyl tilattu.. olipa audi tiskillä taas oikeen hinnat repästy 54e KAPPALE!!!

              Comment


              • #8
                Otikko sieltä? Ehkä tarvikkeena olis saanu edullisemmin.

                Comment


                • #9
                  en ottanu. tarvikkeena löytyi koko sarja 60e

                  Comment


                  • #10
                    vika selvisi. tulpanjohdot kun vaihtoi ni johan pelittää.. virta karkasi jostain johdosta. kiitos vinkeistä=)

                    Comment


                    • #11
                      Mahtaakohan olla vastusarvoiltaan oikeenlaiset johdot? Mullei satanen pelannu kunnolla muuta ku niillä kuuden kilo-ohmin johdoilla.

                      Comment


                      • #12
                        mullakin kävi audi kolmella pytyllä.. kakkos pytty ei heränny millään. sittemmin vika selvisi ja sytytyksen ohjainlaite oli mennyt rikki jotenkin. pieni boshin nutikka mikä on oikean kaaren luona konehuoneessa.. maksoi melkein 200 euroa kyseinen osa :(

                        Comment

                        Working...
                        X