Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Mistä 4.2 abh moottoriin osia?

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Mistä 4.2 abh moottoriin osia?

    Tervehdys onko kukaan korjannut moista mottia? Ilmeisesti noihin ei löydy järkihintaan osia mistään? Tarve ois männän renkaat, kiertokangen laakerit ,kannen tiivisteet yms muuta kivaa... Tietty toinen vaihtoehto ois jos ruotsista tilais ton aec moottorin mut niissä on aina kumminkin se mahdollisuus et saa yhtä hyvän öljy syöpön tilalle. Ehotelkaa viisaammat mitä kannattas tehdä. kiertokangen laakerissa numero 077701c, Mäntä halkaisia 84.5 renkaat paksuus 1.75 , 1,75 ja 3.0 mm öljy renkaat noi leveimmät. Minun mielestä isoin vika tossa on et vena ohjurit on kuluneet + öljy renkaiden sisällä on karstaa ja mäntien sisään menevät huuhtelu kanavat on tukossa. Öljyy meni niin pirusti ja lopussa vuoti vielä apukuskin puolelle öljyjalan lähelle + pakosarjan päälle ölppää sen verta et tienoo oli sininen liki oli ettei palanut jopa.

  • #2
    Kalskelta vaan koko setti niin pääset helpoimmalla, rahaa tuohon menee joka tapauksessa. Multa löytyisi nokka-akselin säädin ja venakopan tiiviste AQJ-koneelle (lieneekö yhteensopivat).

    Comment


      #3
      Jos minulla olisi abh tuossa mainitsemassasi kunnossa, niin vakavasti harkitsisin aec:n hankkimista. Sitten kunnostaisi sitä tarvittaessa oman maun mukaan.

      Comment

      Working...
      X