Elikkä em. mainitulla autolla pakokaasu alkaa haisemaan sisätiloissa aina, kun pysähtyy tai ajelee kaupungissa hidasta vauhtia. Mistähän moinen ongelma voisi johtua? Lueskelin jotain vastaavantyylisiä ongelmia tältä sivulta, mutta kaikki aiheet käsittelivät turbokoneita. Joten mistähän olisi hyvä lähteä metsästämään ongelmaan ratkaisua?
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
A4 b5 1.8 vm 1999 pakokaasu haisee sisätiloissa
Collapse
X
-
-
-
http://speed-autoteile.fi/index.php?...product_id=404 oiskos tuollainen osa, mikä pitäisi vaihtaa? Onko tietoa, kuinka vaikeaa vaihto on?
Comment
-
Mulla oli tuo z:n näköinen putki moottorin kylestä irti ja osittain murtunut. Eikun uutta osaa. " Kätilön käsillä" onnistuu aika helposti vaihto. Vielä mulla on ADR kone ja kävi sama osa.
Comment
-
Mitä kautta kassuliini vaihdoit osat? joutuuko menemään auton alta, vai pääseekö jostain yläpuolelta käsiksi? yritin eilen tutkailla, mutta huohotin ei sattunut silmään, missähän päin se sijaitsee?
Comment
-
Se on imusarjan alla. Muistaakseni paisunta säiliön otin sivuun, hyvä valo auttaa asiassa. Oli vähän rystyset verillä homman jälkeen, on sen verran ahas paikka, mut onnistu ilman imusarjan irrotusta. Putki on rautalangasta tehdyllä jousisokalla kiinni alapäästä. ottaa sokan pois niin lähtee vetäsemällä irti. Jos irrottaa imusarjan on erittäin helppo homma.
Comment
Comment