Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

N112 ja N249 venttiilien "putkitukset"

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • N112 ja N249 venttiilien "putkitukset"

    Löytyisikö jostain kuvaa missä havainnollistetaan aiheen mukaisten venttiilien kytkennät. Ihmetyttää combivalven kanssa samasta linjasta haarautuva letku. Mikä sen kanssa on samassa linjassa eli saman venttiilin takana (N112, takimmainen). Nuo letkut on kytketty toisiinsa muovisen t-haaran ja L letkupalasen kanssa.

    Alkaa tässä epäilyttää että onko nuo menneet väärin paikoilleen jossain remontissa.

    #2
    http://www.audiclub.fi/audifinns/att...0&d=1193693618 Auttaisiko tämä?

    Comment


    • #3
      Valitettavasti ei auta. Tuttu kaavio.

      Tuossakaan kuvassa combivalven kanssa ei ole samassa linjassa haaralla mitään muuta kiinni.

      Tarkennuksena että konetyyppi on ANB.

      Löysin kuvan jossa tuo T-haara on, mutta letkun (kuvassa lähtee vasemmalle venttiilistä 2) tarkoitus vielä hakusessa. Letku menee koneen edestä yhdessä bypassin letkun kanssa ja sen jälkeen sukeltaa alas.

      http://www.justanswer.com/uploads/ta...-13_131117.png

      Lisäyksenä että tämä T-haara ja siitä lähtevä extra letku näyttäisivät todella olevan ainoastaan ANB koneissa. Mikä sitten lieneekään. Selviää viimeistään kun auton alle kerkiän tutkailemaan.
      Viimeksi muokannut avantic; 7.4.2012, 17:24. Perustelu: lisäys

      Comment

      Working...
      X