Kävimpä tuosa karstoja karkottamassa ja aijjoin auton pihhaa, jätin tyhjä käynnile, vaihoin kesärenkaat, pesin auton ja lähin siirtää nii ei kai tuo liiku ennää ei niin mihinkää. Molemmat etu renkaat aiva vitun jumisa, ei millää vaihteela liiku eikä vappaalakkaa, jarruja hakkasin lekala että jos ne ois jumisa, ja vitut liiku. Suliko etuperä tuhannen paskaks? Heittäkääpä jotaki arvoita tai onko jollaki ollu vastaavaa.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
S4 B5 etupää umpi tönkisä
Collapse
X
-
Oletko laittanut spacereitä tai uusia pultteja eteen?
Itselläni 20 mm spacerit ja laitoin uudet 60 mm pultit niin kävi sellainen, että pultit liian pitkät ja etupyörät täysin kiinni. Jos katsoo pultin reiästä, niin näkyy puoliksi "takaseinää".
Jouduin vetää pulteista 2 mm pois eli 58 mm:ksi ja jo pyörät alkoi pyöriä.Viimeksi muokannut jukrav; 18.4.2011, 17:44.
-
Ulosantiin voisi hieman panostaa. Mutta kyllä, s4 b5 mallin navat/kierteet ovat suhteellisen harmilliset. Liian pitkällä pultilla pultti ottaa napaan kiinni ja liian lyhyellä pultilla korkkaa helposti kierteet navasta. (Kokemusta on.heh.) Pultinrei'issä kierteitä vain n.5 kierrosta.
Comment
Comment