Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

2.7Tdi ja nokkaketju

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • 2.7Tdi ja nokkaketju

    Moro!

    Tuollaisen sigusta nähtävän B7 2.7Tdi:n tuossa hommasin kuukausi sitten ja ajokilometrejä on mittarissa 150tkm. Mainiossa kunnossa on ja LL-huollot tehty ajallaan. Olen tästä nokkaketju- hommelista yrittänyt etsiskellä tietoa haulla, mutta ei pahemmin vastauksia ole saanut.
    Eli onko tuossa oikeasti pelkoa katkeamisesta noilla kilsoilla, kun sellainen ketjun "rotkotus" tuolta konepellin alta kuuluu kylmänä? Pitääkö oikeasti olla huolissaan...? Lämpimänä ei tule mitään erikoista ääntä. JOS tuota ketjua ja kiristäjiä ihan varmuudeksi lähtisi vaihdattamaan, niin onko hinnasta mitään hajua kellään, toisin sanoen onko kukaan vaihdattanut sitä?

    Nimimerkillä: "hikikarpalot"

    #2
    Oiskohan nokkaketjun kiristin vaan vähän väsähtänyt.

    Oheisessa ketjussa jotain tarinaa aiheesta, tosin 3.0TDi koneesta, joka kuitenkin nokkaketjun osalta vastaava mitä 2.7TDi.

    http://www.audiclub.fi/audifinns/sho...tdi+nokkaketju

    Comment

    Working...
    X