Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Ohjaustehostimen nestettä katoaa, S4 B5

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Ohjaustehostimen nestettä katoaa, S4 B5

    S4 audi B5:nen kadottaa ohjaustehostin nestettäö johonkin mut en tiedä minne se menee?? Ei oikein hirveästi näy vuotojakaan konetilassa tai säiliön läheisyydessä. Onko kenelläkään ollut samanlaista oiretta?

    Ja sit pitäis vaihtaa etummainen alatukivarsi keulastapäin katsottuna ja hanttarin puoleinen. Onko millainen homma vaihdella? Vaihdoin nimittäin koiranluut niin ei lähtenyy pois lotinat kun ajelee sellaisiin ns. nimismiehen kiharoihin:D Alkaa tuntumaan että totta tuonne pitää uusia kaikki mahdolliset nivelet ja tukivarret että sais täysin ylimääräiset kolinat pois!

  • #2
    Kurkkaa raidetangon suojakumin/kumien sisään, saattaapi vuotaa sieltä mutta on suoja sen verran tiivis ettei tule läpi nesteet.

    Alatukivarren vaihto ei ole paha homma jos sen osaa, saattaa mennä jonkin aikaa hommassa jos ei ole kertaakaan aikasemmin vaihtanut.

    Comment


    • #3
      Voit alkaa varautumaan koko tehostimen vaihtoon. Itselläni alkoi samoilla oireilla.
      http://www.audiclub.fi/audifinns/showthread.php?t=73336

      Comment


        #4
        +1, minulla tosin teki melko tavalla vaahtoa säiliöön ja vuoti molemmista päistä. Laitoin käytetyn ohjausvaihteen tilalle, on kestänyt toistaiseksi.

        Olisi tuo vanha ohjausvaihde tallilla, pitäisi joskus avata ja katsoa saisiko siitä kunnostettua vielä toimivan tiivisteiden vaihdolla ja hammastangon hionnalla.

        Comment


        • #5
          +1 http://www.audiclub.fi/audifinns/showthread.php?t=32731 viesti #65

          Comment

          Working...