Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

s2:en meno loppu(vastaukset)

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    s2:en meno loppu(vastaukset)

    eli nyt on vika saatu paikallistettua! etuperä: pikkupyörien akseli lovennut reikiään molemmin puolin aika reilusti kunnes akseli mennyt poikki.. ja loput varmaan arvaa!!! palasina on.

    Jos jollain sattuisi olemaan hyvä ja ehjä etuperä kyseiseen laitteeseen niin olisin todella kiinnostunut ostamaan sen.. tulen katsomaan/hakemaan mistäpäin suomea tahansa mikä päivä tahansa!! kiire olisi saada auto ajoon.. vastailkaa jos joltain löytyisi niin ilmottelen yhteystietoni paremmin..[/b]

    #2
    Kerrankin osui arvaus oikeaan :)

    Audin perät on mitoitettu tuhdisti mutta huonolla tuurilla nekin hajoa.

    Oliko autossa mitään tuhoa ennakoivia oireita, ylimääräistä ääntä voimansiirrosta kiihdyttäessä tai moottorijarrutuksessa? Oliko sisuskaluissa merkkejä että olisi ajettu vähillä öljyillä tms?

    Oliskohan esim. Anlella vielä varastossa niitä hajonneita laatikoita mistä sais tuon perän otettua?

    Comment


      #3
      s2 loota

      kiihdyttäessä kuului aina nopeasti vaihdettaessa kolaus.. autoon vaihdettiin juuri kaikki öljyt ja lootassa oli öljyn vajetta aika reilusti... liekö se syynä.. kukas se anle on?? miten häneen saa yhteyttä??

      Comment


        #4
        http://www.audiclub.fi/phpBB2/profil...wprofile&u=165

        Comment


          #5
          kiitos!

          Comment


            #6
            Tainnut anlen 01a-jätökset mennä hautausmaalle, ikävä kyllä.

            Aikä yllättävä oli vikakohde vaikka sopiikin kyllä diagnoosiin hyvin. Enpä oo aiemmin kuullut hajonneesta s2 etudiffistä.

            Comment

            Working...
            X