Pitäisi lähteä, mutta tuskin silti lähtee.
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
A4 B5 ABS vika?
Collapse
X
-
Elikkäs semmonen omituinen härö olis abseissa että hakkaa aina jarruttaesa polkimeen niinkö jarruttaisi peilijäällä, vauhista riippumatta.. Tämä vika tullu jarruremontin jälkeen ja oli taka antureista koodia mutta ne nollattiin ja kokeiltu eri asentoihin niitä taka antureita ja nyt on laitettu sillain että kun vastaa kehään niin otettu takasin just sen verran ettei osu. Enään ei tuu mitään koodeja abs ja vcds näyttää kaikille renkaille samaa pyörintänopeutta eikä syty abs valo jne. Mutta silti hakkaa abs vastaan, en enään ite keksi mikä vois olla kun ei tunnu auttavan vaikka anturien paikkaa muuttaa. Abs kehätki vaikutti takana ihan ehyiltä ko piti ne siirtää vanhoista levyistä uusiin.
Comment
-
Pittääpä huomenna tutkia niitä etuantureitakin ne onkin jääny vähemmälle huomiolle ja ei ole anturit ottanu kiinni kehään pyöriessä vaan laitoin ne paikoilleen nyt sillain että työnsin kiinni kehään ja otin siitä takas n.millin että ei hankaa,hieman epäselvästi ilmaisin asian tuossa aloituksessa..
Comment
-
Kyllä ne kehät vaikuttaisi olevan ihan ehyitä mitä tarkistelin.. Taas koitin hienosäätää vielä nuita antureita mutta silti kurnuttaa vastaan.. Pittääkö se piruvie lähteä uusia antureita hakemaan tai jotaki vaikka nuissa ei ulkoisesti näy mitään eikä tietokonekkaan näytä vikaa minnekkään..Viimeksi muokannut Nifra_37; 25.9.2024, 09:18.
Comment
-
Alkuperäinen kirjoittaja Nifra_37 Näytä viestiElikkäs semmonen omituinen härö olis abseissa että hakkaa aina jarruttaesa polkimeen niinkö jarruttaisi peilijäällä, vauhista riippumatta.. Tämä vika tullu jarruremontin jälkeen ja oli taka antureista koodia mutta ne nollattiin ja kokeiltu eri asentoihin niitä taka antureita ja nyt on laitettu sillain että kun vastaa kehään niin otettu takasin just sen verran ettei osu. Enään ei tuu mitään koodeja abs ja vcds näyttää kaikille renkaille samaa pyörintänopeutta eikä syty abs valo jne. Mutta silti hakkaa abs vastaan, en enään ite keksi mikä vois olla kun ei tunnu auttavan vaikka anturien paikkaa muuttaa. Abs kehätki vaikutti takana ihan ehyiltä ko piti ne siirtää vanhoista levyistä uusiin.
Comment
Comment