pitääkö takaverhoilut"takaluukusta" poistaa kun vaihtaa taakse jouset.En ole perehtynyt niihin vielä sen enempää. kiitos vastauksista
Kuulutus
Collapse
No announcement yet.
avantin madallus
Collapse
X
-
JHa
-
No rälläkällä varmaankin :) Koska ei niitä tarvitse sitä kautta irroittaa, ne tulee kyllä pois ihan rengaskotelosta. Auton sillä ei tarvitse käydä missään vaiheessa kun takatolpat irroitetaan. Tässä kuvassa näkyy kaksi pulttia jotka pitää avata, kaksi muuta on vielä ylhäällä piilossa. Myös iskarin ja ylätukivarren pultti pois ja koko paketti tulee ulos.
Comment
-
JHa
No, jani.sa, jos autosi oli nelkku niin pääsit vähemmällä. Mutta jos ajelet vajaavetoisella ja takapenkkisi sattuu olemaan kipattavaa/jaettavaa mallia niin vinkkinä : älä revi penkin päihin "jääviä " pehmusteen pätkiä väkisin irti, jää muuten takaisin laittaessa irvistelemään. Joku voi tietysti kertoa tähän perään että niitä ei olisi tarvinnut irroittaa, tuntui vaan takaposken kiinnitysruuveihin paremmin käsiksi..
Comment
-
kiitos teille vastauksista, auttaa huomattavasti hommaa, no niin tuli jouset vaihdettua eilen juhannuksena aikaa kului reippaasti etupään kanssa koska oli jonkun verran hapettunut kiinni ylätukivarsien päät, takapää oli helppo kun otti rautakangen ja kakkosnelosen pätkän ja laittoi sen tukivarren päälle ja kaveri vääntämään kangella alas ja sitten vaan vieteri pois välistä.PS.Kannattaa varata aikaa n.6h ja olutta 24 kpl.
Comment
Comment