Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Jarrujen parannusta

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Jarrujen parannusta

    Etujarru remontti edessä ja mieleen juolahti että jos laittaisi 1.8 20v audin jäähdytetyt levyt ym.osat. Ei liene laitonta tehnä näin? Ja mitä muuta tarvii vaihtaa kuin levyt ja satulat??

    <--- tossa siis perus levyt

    Paraneeko jarruteho näillä 1.8:n jarruilla ja onko ahtamattomassa ja ahdetussa samat jarrut??

    searchilla löytyi aika huonosti tietoa....

    #2
    Ainakin omassa 1.8 20V:ssä on ihan normilevyt sekä edessä, että takana. Vaparia on ilmeisesti myös jäähdytetyillä levyillä olemassa. Nykysääntöjen mukaanhan esim. jarruja saa päivittää parempiin ilman prosentteja. Luultavasti satulan kannakkeet menevät samalla vaihtoon, tosin ei pysty muistamaan kunnolla tuon oman kannakkeen rakennetta.

    Comment


    • #3
      Ite oon tässä ihan lähiaikoina laittamassa omaani S4-jarrut, joten nuo nykyiset jäis ylimmääräiseks. Ovat jäähdytettyä mallia, hyvät palat ja ihan kohtuulliset levyt, satulat kunnossa. Pistä vaikka privaa, jos kiinnostaa, halvalla lähtee! :)

      Comment

      Working...
      X