Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Lötkön takavalopaneeli

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • Lötkön takavalopaneeli

    Onkos tohon saatavilla jostain E-hyväksyttyjä "mustia" takavaloja. Jos ei, ni meneekö V8:n punainen paneeli heittämällä (lukko valoissa) paikoilleen?

    #2
    Taitaa nykyinen saatavuus olla kovasti rajautunut purkamoille. Uusia ei ole ollut enää miesmuistiin olemassa. Mustia myytiin Treser- ja Hella-versioina. Kasin paneeli menee muistini mukaan suoraan paikoilleen. Tapauksessasi lukon reikä peitetään oikeasta takalyhdystä Audi-merkillä

    Comment


      #3
      Meinaat varmaan tälläistä. Olen elänyt sellaisessa käsityksessä, että tuo on ihan uutena ruksattu tilauslistasta tuohon. Ei ole katsastuksessa tarvinnut pelätä.

      CustomAutoCraftilta saa uusia mustia, mutta katsastuksessa voi ilkeä setä jättää leiman antamatta. http://sites.internet.lu/folders/cus...100_200_v8.htm

      Comment


      • #4
        Olipas siistin näkönen quattrolötkö :)

        Comment


        • #5
          Joo, tommone hakuses, mut ei taija ihan äkkii löytyy E-hyväksyttynä. Jos koko punasen pistäs, ni ei kiinittäis niin paljon huomiota ja mahtaakohan noita vielä tilaamal edes saada.

          Comment


            #6
            Kyllä CAC:lta pitäisi saada, jos nettisivuilla ei lue "SOLD OUT".

            Comment


            • #7
              Onkos noissa kaikissa takavaloissa (v8:kin) rek.kilven vieressä olevissa valoissa lamput vai pelkät heijastimet?

              Comment


              • #8
                ni

                ja maalikaupasta sävytettyä lakkaa..15e.purkki..punaiseksi tai savuksi..pakkivalot teipattuna..

                Comment


                • #9
                  Ei nyt sellaseen lähetä..

                  Comment


                    #10
                    Ei toki, ne on muille automerkeille tuollaiset toimet.

                    Paneeleissa on vain neljä valopaikkaa per puoli eli ne kapeat sisimmät ovat vain koristeita.

                    Itse kytkin 100:sen valopaneelin sumuvalot jarruvaloiksi. On niin onnettomat nuo originaalit pelkät kulmien jarruvalot, että hyvä jos erottaa. Hattuhyllylle on toki hommattu keskivalo, mutta sumarimodi tuo perään kyllä mukavasti tyylikkyyttä. Erittäin simppeli modi, jos löytyy molempiin sumuvaloihin lampun kannat.

                    Liittimen hoidin niin, että alkuperäinen sumarin liitin on modikäytössä vain puoliksi lampussa ja toiseen nastaan tulee ylimääräinen johto. Modi siis palautettavissa vain nykäisemällä tuon ylimääräisen liittimen irti ja laittamalla sen alkuperäisen liittimen kiinni normaalisti molempiin nastoihin - eikä tarvitse tehdä kuin vasemmalle puolelle oikean totellessa perässä :)
                    Viimeksi muokannut jasso; 20.11.2009, 00:48.

                    Comment

                    Working...
                    X