Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

Jumputusta oikeasta etupyörästä

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    Jumputusta oikeasta etupyörästä

    Kun vaihdatin alle uudet talvikumit, huomasin sen jälkeen kovenevan jumputuksen oikeasta etupyörästä. Sen mitä aiheesta on aikasemmillla autoilla kokemusta, kuulostaa tuo ikävästi siltä kuin laakeri / laakeripesä olisi mennyt huonoksi? :( Ei voi johtua nastoista / renkaista kun kuuluu pehmeällä lumellakin. Tuosta juuri vaihdettiin murroksen pää, kun oli haljennut. Autokorjaamo ei ollut kuulema koskaan nähnyt moista, liekkö saanut iskua. Toivottavasti huono onni ei jatku, muuten budjetti loppuu kesken..

  • #2
    Se ei varmaan ole tasapainossa se rengas jos se vaihdon jälkeen vasta ilmeni.
    Heitä vaikka joku muu rengas hetkeksi paikalleen ja kokeile sillä.

    Comment


      #3
      Se vaan päästää sitä tosi hiljaisella nopeudellakin, vaikka ääneltään kuulostaakin hitusen samalta. Se alkoi kun euromaster viskasi uudet kumit alle, joten saavat luvat selvittääkkin mikä siihen tuli. Tänään selviääpi.

      Comment


        #4
        Emäntä vei kaaran tsekattavaksi Lappeenrannan Euromasterille ja puoli tuntia jotain tehtyään sanoivat ettei löytynyt mitään ja kävivät testaamassa emännän pyynnöstä. Testin jälkeen asentaja totesi ettei kuullut mitään omituista ääntä ja että alusta on harvinaisen löysä ja huono, epäili kilometrejä rukatun pienemmäksi.

        Melkein alkoi keittämään, auto on juuri syynätty läpi ja todettu että on todella hyväkuntoinen ikäisekseen ja alusta harvinaisen tiukka kilometreihin nähden. Myyjä koitti saada hyväuskoisemman puoliskoni kautta iskaria / jousta kaupaksi.

        Ikävän maun jätti suuhun se, että jumputus hävisi em tarkistuksen seurauksena vaikkeivat he mitään omien sanojensa mukaan tehneetkään. Mutta Audi toimii ja se on pääasia, emäntäkin jo rauhoittui :)

        Comment

        Working...
        X