Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

B5 avant 1.8t madallus (vasen etupää jäi korkeammalle)

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

    B5 avant 1.8t madallus (vasen etupää jäi korkeammalle)

    Nyt en löytänyt mistään tietoa niin auttakaas vähän.
    Madalsin autoa tuossa joku aika sitten ja vakioiskareiden kanssa laitettiin
    Fk high tech 30-40mm jouset.
    Muuten madalsi mukavasti joka nurkkaa varmaan enemmänkin kuin 40mm mutta vasen etukulma jäi kyllä huomattavasti korkeammalle kuin muut.
    Ehkä arviolta 20mm korkeammalle. Tämä nyt on pelkkä ulkonäköseikka mutta ärsyttää silti.

    Mietinkin että kun käyn muutoskatsastamassa tässä kun kerkeän niin mitä sanoo katsastusmies? Pitääkö esim. etupään olla sentilleen samalla korkeudella? Ajattelin että vois kyllä käydä valittamassakin liikkeeseen josta ostin. Meneekö tämmöset yleensä takuuseen?

  • #2
    Aika iso ero on puolten välillä.Jos kaikki on oikein asennettu niin kyllä sitten on sutta kyydissä joten valittamaan vaan.

    Comment


      #3
      Tuliko jousen kierteen pää oikeaan paikkaan? Sillä saattaisi olla tuollainen vaikutus.

      Comment


        #4
        Ettei toinen vaimennin olisi jo ehtoopuolella.

        Comment


          #5
          Asentaja pitäis ainakin olla ihan ammattikaveri. Vois tietysti nostaa auton vielä ylös ja vilkasta, että onko kaikki tosiaan ok. Sit jos on niin käyn liikkeessä tiedustelemassa.
          Iskarit ei ainakaan tunnu olevan mitenkään huonossa jamassa ajotuntuman perusteella. Ei kolise eikä pauku.

          Comment


            #6
            Jos jousen pituudessa ei ole eroa,niin jokin jousituksen osa ei ole paikoillaan / istu hyvin.

            Comment

            Working...
            X