Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A6 3.0tdiA -10 laiska D:llä

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A6 3.0tdiA -10 laiska D:llä

    Täällä on aika tuore tapaus -10 mallinen A6, ajettu 111tkm. Auton laatikko ja auto itsessään tuntuu aika laiskalta, D:llä varsinkin, mutta S:llä kulkee minusta ihan mukavasti, kuuluuko asiaan? Muistelen että aiemmin koeajamani -07 malli tuntui jotenkin virkummalta. Aiemmmissa autoissani tämä D/S ero on ollut aika mitätön. Mitä pellin alle kurkistelin, niin ainakin ahtoputki oli vuotanut liitoksista rintapellin vieressä ja kerännyt töhnää pintaan paksusti, samoin imuilmaputken yksi pulti oli pudonnut matkan varrelle, nuo korjaamalla auton toiminta parani jonkin verran. Mutta silti tuntuu että jotakin puuttuu, vikavaloja ei ole palanut.

    Olen miettinyt myös lastua ja egr:n tulppausta. Lisäksi webasto pitäis koodata lämmittämään myös moottoria yms. muuta hiplausta... ketä suosittelette Oulun seudulla?

  • #2
    Olisko D:n ohjelma mennyt ajan saatossa vaan taloudellisempaan suuntaan? Sen suuntaiset talkoot tässä on ollut käynnissä viime vuosien aikana. Vai olisko aski vaan oppinut vähän rauhallisemmaksi jos sillä on ajeltu aiemmin laiskasti?

    Comment

    Working...
    X