Kuulutus

Collapse
No announcement yet.

A4 1.8TQ -99 Facelift

Collapse
X
 
  • Suodata
  • Aika
  • Näytä
Clear All
new posts

  • A4 1.8TQ -99 Facelift

    Laitetaas oma autokin nyt tänne. Eli hommasin kyseisen kärryn 2011 alkuvuodesta ja sillä oli ajettu 220tkm kw v1 alustasarjaa lukuunottamatta vakio kunnossa. Mustat vakiolipat ja helmat tuli maalautettua korin väriin ja autoa ruuvattua hiukan alas päin, näillä mentiin 2012 loppukesään kunnes kortti lähti hyllylle kuivumaan ja auto jäi seisomaan. Jossain vaiheessa auton vielä ollessa ajossa tuli ostettua isompi ahdin heräteostoksena hyllyyn. Siinä vaiheessa asennus tuntui ajankohtaiselta ja auto siirrettiin talliin. Ikinä auton moottorien kanssa pelanneena vähän hirvitti aloittaa projektia kun mistään mitään ei tiennyt. Motivaatio ongelmien ja armeijan takia auton laitto vähän viivästynyt ja reilu viikko sitten sain sen katsastettu yli kahden vuoden tauon jälkeen.

    Tällä hetkellä tekniikkaan laitettu
    -garret gt2860rs
    -fin-turbon valupakosarja
    -kiinacooleri, 2"rst ahtoputket
    -3" rst itsetehty dp ja loppuputki
    -s2 kytkinasetelma
    -bosch 044 pumppu

    Hyllyssä säätöä varten odottaa
    -BAM koneen maf
    -Bosch 550 suuttimet

    Jakopää tuli rempattua siinä sivussa. Joskus tulevaisuudessa jos saa tämän harjottelu setupin toimimaan kunnolla niin tarkotuksena olisi perehtyä enemmän tekniikkaan ja vaihdella männät, veivit ja tavoitella isompia teholukemia.

    Lm replicat vaihtui brock b4 vanteisiin 8,5x17 ja 10x17. Etuvanteisiin tilailin 10" kehät, etu- ja takakeskiöiden ollessa eri ETllä tuli vanteiden spekseiksi 10x17 et20 ja 10x17 et0. Taakse ei ihan heittämällä et0 vanteet mennyt paikalleen ja kaaria tuli mankeloitua liikaa vähäisten sovitusten takia. Jos jollain satus olee vakio takakaaria kaupan niin voisin olla halukas ostaja :D Jossain vaiheessa olisi tarkotus maalata auto mahdollisesti valkoiseksi, galleriassa yksi photoshopattu visio.

    Vakio hinnat alkaen sisusta on vaihtunut rs4 sisustaan siinä yhteydessä taakse tuli veivien tilalle sähkölasit ja jalopuulistat sai päällensä teipit.

    Muutomia kuvia tässä parin vuoden aikana tapahtuneista muutoksista

    http://neuvone1.kuvat.fi/kuvat/Audi+A4/

    Yritän päivitellä tänne minkä inttikiireiltäni joudan autoa laittamaan, mutta kesäkuun puolella auton rakennukselle rupee olemaan enemmän aikaa.

  • #2
    Voi per*e ko on näpäkkä sisusta!
    Mistä bongasit tuon kyseisen sisutan?

    Comment


    • #3
      Sisusta on kyllä aika upee! paljon makso?? :D

      Comment


      • #4
        Ihan tämän foorumin myyntipalstalta löyty ja oli pakko saada sisusta itelle kun kuvat näin. Eikä muuten tullut niitten kuvien jälkeen mielenenkään enää musta nahka. Tosin varmasti löytyy täysin päinvastasiakin mielipiteitä tuostaväristä. Sanotaanko niin että hinta oli ihan kohtuullinen :)

        Comment


          #5
          Onhan siellä naapuri tallissa näköjään jotain tapahtunutkin :D Tätähän pitäis tulla joku kerta vilkasemaan.

          Comment

          Working...
          X